Trevor / UKC
Administrator
Registered: Sep 2020
Location: Tenn -> Mich
Posts: 2243 |
2022 All-Around Kid’s World
June 25, 2022
Brazil, IN
All-Around World Kid’s World Winner – Kennedy King
Overall Nite Hunt Winner – Trinity Gayheart handling ‘PR’ Whacked Out Pepper, TW, Trinity Gayheart, IN
Overall Bench Show Winner – Kennedy King handling NGRCH CCH GRCH(3) ‘PR’ Red Eagle Second Wind, TW, Natalie Adkins, Bel Adkins, Hunter Adkins, IL
Overall Water Race Winner – Loukas Slattery handling CCH GRCH(3) ‘PR’ Soak Creek Mr. Moose SPOT, ALH, Chuck Slattery, Loukas Slattery, TN
Overall Field Trail Winner – Loukas Slattery handling FCH GRCH ‘PR’ Soak Creek Southern Belle, ALH, Chuck Slattery, Loukas Slattery, TN
Nite Hunt Results
MOH – Mike Newport
13 Entries
‘PR’ Whacked Out Pepper, TW, Trinity Gayheart, IN, 600+, Handled by Trinity Gayheart
‘PR’ Ghost Girl, TW, Devon Yeley, IN, 375+, Handled by Carlee Whitaker
NITECH ‘PR’ Hannas Creek Girl Crush, TW, Mike Carmack, Lance Belcher, IN, 225+, Handled by Hayden Bartrum
‘PR’ Shorter Creek Cadan Boy Solo, TW, Cadan Shorter, Josh Shorter, IN, 225+, Handled by Cadan Shorter
Bench Show Results
BSJ – Mike Newport
19 Entries
GRCH Male – GRCHHOF ‘PR’ Green Acers Rosco Willie, ENG, Allen Pfaff, IL, Handled by Evert Carmicael
GRCH Female – NGRCH CCH GRCH(3) ‘PR’ Red Eagle Second Wind, TW, Natalie Adkins, Bel Adkins, Hunter Adkins, IL, Handled by Kennedy King
CH Female – CH CCH ‘PR’ Drake’s Wind Storm, TW, Natalie Adkins, Bel Adkins, Hunter Adkins, IL, Handled by Kennedy King
BMOS – NITECH ‘PR’ Locktite Blue Brutus, BLU, James Harrell, IN, Handled by Eli Harrell
BFOS – Freckles, ENG, Michael Seets, IL, Handled by Kennedy King
Male Senior Class & Breed – Bowman’s Sundown Sam Beau, ALH, R Wayne Bowman, TN, Handled by Loukas Slattery
Male Senior Class & Breed – ‘PR’ Come Getcha Some Waterboy, ENG, Bishop Stallcop, IN, Handled by Berlynn Stallcop
Male Senior Class & Breed – ‘PR’ McKinney’s Elis Ace in the Hole, RED, Kraig McKinney, IN, Handled by Bentley Agee
Male Junior Class & Breed – ‘PR’ Yeley’s Frog Man, TW, Devon Yeley, IN, Handled by Justice Harrell
Male Senior Class – ‘PR’ Green Acers Jude, TW, Allen Pfaff, IL, Handled by Emitt Carmicael
Female Senior Class & Breed – ‘PR’ Ghost Girl, TW, Devon Yeley, IN, Handled by Karlee Whitaker
Water Race Results
COJ – Mike Newport
13 Entries
Grand Final Tree – CCH GRCH(3) ‘PR’ Soak Creek Mr. Moose SPOT, ALH, Chuck Slattery, Loukas Slattery, TN, Handled by Loukas Slattery
Grand Final Line – FCH GRNITECH GRCH WCH ‘PR’ Bear Branch Buck Shot, ENG, Michael Seets, Myra Seets, IL, Handled by Kennedy King
Registered Final Line & Tree – FCH GRCH ‘PR’ Soak Creek Southern Belle, ALH, Chuck Slattery, Loukas Slattery, TN, Handled by Loukas Slattery
Line & Tree Heat Winner - Freckles, ENG, Michael Seets, IL, Handled by Kennedy King
Field Trial Results
COJ – Mike Newport
11 Entries
Grand Final Line - FCH GRCH ‘PR’ Soak Creek Southern Belle, ALH, Chuck Slattery, Loukas Slattery, TN, Handled by Loukas Slattery
Registered Final Tree – NITECH CH ‘PR’ Pettit’s Lil Miss Mimi, ENG, Shelby Pettit, IN, Handled by Elli Pettit
Registered Final Line - ‘PR’ Come Getcha Some Waterboy, ENG, Bishop Stallcop, IN, Handled by Berlynn Stallcop
Line Heat Winner - CCH GRCH(3) ‘PR’ Soak Creek Mr. Moose SPOT, ALH, Chuck Slattery, Loukas Slattery, TN, Handled by Loukas Slattery
Last edited by Trevor / UKC on 07-28-2022 at 01:38 PM
Report this post to a moderator | IP: Logged
|