Allen / UKC
Administrator
Registered: Nov 2004
Location: Michigan
Posts: 9183 |
Eliminator Results
ROGGEN’S BUCK AND PRIMETIME TEBOW ELIMINATOR CHAMPS!
Eliminator Results
East – Mountain City, TN
145 Entries
Round 1(a) Cast Winners
Shafer’s Black Magic Little Boss 75+
Plum Run Little Matt T 135+
Randy’s Cotton Tail Crazy Daisy 145+
Roggen’s Buck 97.5+
Hutton’s Little Cookies N Cream 225-
Evan’s Laurel Creek Otis 55+
Rock Bottom’s I Got Biggens 275+
Bowen’s Hurry Up Bad Ace 595+
Big Meadows High Balls 25-
Brushaxe’s Hurry Up Home Run 249.6+
Coal Country Blondie 195-
Hurry Up Myrtle 125+
Foggy Bottom Josie Wales 167.5+
BT’s Max’s Mudder 165+
CT’s Cajun Queen 305+
Stacy’s Mountain Outlaw Freck 40-
Will’s All Time Dozer 75+
Doe Branch’s Lilly Bug 805+
Deep River Firewater Blue Flame 0
Round 1(b) Cast Winners
Stone Mountain Cold Hard Cash – 87.5+
White’s Rock N Black Southern Belle – 490+
Ruby’s Running - 135+
Psyco Mountain Merlin – 342.5+
Heat Em Up Alligator – 250+
Kidd’s Teter Creek Mayhem – 62.5+
Shumaker Hill Sweet Baby Jesus – 522.5+
Meade’s Victoria Secret – 142.5+
Squeakin Thru Monopoly – 227.5+
Rock Bottom Hasenpfeffer Express – 495+
AKA Stretchem Pete – 275+
Kitty Russell – 50-
Cottonmouth Black Berry Hooch – 300+
Drews Creek Guns And Roses – 162.5+
America’s Gold Digger – 50-
Foggy Bottom’s Persimmon Pudding – 282.5+
Aunna’s Ridge Running Tigger B – 150+
Frazier’s Deep Meadows Ranger – 0
Round 2 Cast Winners
Randy’s Cotton Tail Crazy Daisy – 237+
Shafer’s Black Magic Little Boss – 100-
Heat Em Up Alligator – 70-
Foggy Bottom’s Persimmon Pudding – 257.5+
Meade’s Victoria Secret – 500+
Foggy Bottom Josie Wales – 110+
Cottonmouth Black Berry Hooch – 0
BT’s Max’s Mudder – 70-
Roggen’s Buck – 245+
Top 10 Placements
1st - Roggen’s Buck – Josh Ware. Cody Rucker, Jeff Davis WV
2nd - Heat Em Up Alligator – Derek Bowen WV
3rd - BT’s Max’s Mudder – Matt Turner OH
4th - Meade’s Victoria Secret – George Meade WV
5th - Cottonmouth Black Berry Hooch – Shane Seaman VA
6th - Randy’s Cotton Tail Crazy Daisy – Randy Workman PA
7th - Foggy Bottom Josie Wales – Hunter Phillips NC
8th - Foggy Bottom’s Persimmon Pudding – Chad Phillips NC
9th - Shafer’s Black Magic Little Boss – Justin Shafer OH
10th – Deep River Firewater Blue Flame – Kristen Bundy NC
West – Dixon, MO
102 Entries
Round 1(a) Cast Winners
Still Runnin’ Shenango Tucker – 142.5+
Die Hard Remi – 160+
Adreon’s Iowa Cover Girl – 60+
Chuck’s Shenango Charlie – 0
High Noon’s Daisy – 280+
Rambling Turn The Page – 150+
Butler’s Tank – 165+
Halfway Rocky’s Fryer Tuck – 280+
River Bends Bones Girl Easton – 50-
Baker’s A Pup Named Fish – 75+
Red Oak Radar – 265+
Pratt’s Red Hot Smokem June – 75+
Rocky Run Ilsa – 285+
Round 1(b) Cast Winners
Red Oak Lightening - 72.5+
TNT’s 3MC Haley’s Comet - 685+
Red Clays Out Front And Crazy - 447+
Red Clays 3MC Charlie - 200+
Spring Creek Big John’s Son - 0
TNT’s 3MC Dynamite Denver - 150-
Ten Mile Lulu - 495+
Dry Fork Miss Kitty - 410+
Rambling Red Moon Rising - 60+
Adreon’s Iowa Black Alley - 197.5+
Big Taverns Hook or Crook - 50-
Still Running Shenango Shine - 125+
MO Primetime Tebow - 570+
Round 2 Cast Winners
Adreon’s Iowa Black Alley – 100-
Red Oak Radar –285+
Still Runnin’ Shenango Tucker – 90+
Halfway Rocky’s Fryer Tuck – 195+
Adreon’s Iowa Cover Girl – 375+
MO Primetime Tebow – 395+
TNT’s 3MC Haley’s Comet – 50+
Ten Mile Lulu – 30+
Top 10 Placements
1st – MO Primetime Tebow – Roderick Mosley MO
2nd - Red Oak Radar – Wayne Miller MO
3rd - TNT’s 3MC Haley’s Comet – Trever & Corey McQuain OH
4th - Adreon’s Iowa Cover Girl – Travis Adreon, Jeremy Dodson IA
5th - Adreon’s Iowa Black Alley – Travis Adreon, Jeremy Dodson IA
6th - Still Runnin’ Shenango Tucker – Jeff Davis IN
7th - Ten Mile Lulu – Matt Oligschlager, Brad Bax
8th - MO Halfway Rocky’s Fryer Tuck – Brandon Hensley IN
9th - Chuck’s Shenango Charlie – Chuck Kerns IN
10th – Spring Creek Big John’s Son – Brad Stanifer MO
Last edited by Allen / UKC on 02-24-2020 at 12:03 AM
Report this post to a moderator | IP: Logged
|